24
مرداد

ترموپودر یا ملات عایق حرارتی چیست؟

ترموپودر یا ملات عایق حرارتی چیست؟

ترمو پودر یا ملات عایق حرارتی چیست؟

هماان طور که می دانید یکی از عوامل مهم درتأمین شرایط آسایش انسان درفضاهای داخلی، تنظیم درجه حرارت محیط اطراف آنهاست. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن بهترین عایق حرارتی و بهترین مصالح ساختمانی ، ضخامت پوسته خارجی ساختمان به حداقل کاهش یافته،و همین عامل موجب شده تا تبادل حرارتی محیط داخلی و خارجی ساختمان ها با هم به صفر برسد.

ترمو پودر یا ملات عایق حرارتی چیست؟

عایق های حرارتی با حذف تبادل حرارت ما بین داخل و خارج ساختمان میزان هزینه و انرژی مورد نیاز برای تامین گرمایش وسرمایش فضاهای داخلی را تا حد زیادی کاهش می دهند.
وقتی بحث عایق کاری می شود فکر همه مالکین به سمت عایق کاری رطوبتی سوق داده می شود و اهمیت عایق کاری حرارتی و صوتی انچنان که باید و شاید پر رنگ نیست.
اگر مالکین ساختمان بدانند که عایقکاری حرارتی نقش بسیار مهمی در جلوگیری از اتلاف گرما در فصل زمستان و خنک نگه داشتن فضای داخلی در فصل تابستان دارد و علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی و حفظ منابع انرژی برای استفاده آیندگان به پاکی محیط زیست نیز کمک می کند قطعا به اجرای آن اهمیت بیشتری می دهند.
ما در این مقاله می خواهیم برای آشنایی بیشتر مالکین ساختمان با عایق کاری حرارتی در ارتباط با ترمو پودر یا ملات عایق حرارتی صحبت کنیم و همچنین مشخصات بهترین عایق حرارتی را بیان نماییم.چنانچه برای شما جالب است بدانید ترموپودر چیست و چه کاربردی دارد با ما همراه باشید.

کاربرد ترمو پودر

طبق آماری که در سال 2017 توسط یک مجله معتبر ساختمانی ارائه شد ، به طور متوسط ۵۰ % از تلفات حرارتی ساختمان هایی که عایق کاری نشده اند ناشی از پوسته خارجی ساختمان شامل دیوار،سقف و کف می باشد .
ترمو پودر ماده ای است که آن را همچون ملات درست می کنند و بر روی دیوار می کشند. به عبارتی کاربرد ترموپودر را می توان این گونه بر شمرد: عایقکاری حرارتی و صوتی داخل و خارج ساختمان (دیوارهای داخلی وخارجی ، کف ساختمان،سقف ،بام و ضد حریق نمودن مصالحی مانند فوم سقف و دیوار.