29
تیر

گروت

معرفی محصول:

گروت ملاتی است آماده مصرف بدون انقباض و با انبساط کنترل شده که جهت تقویت پی ها و فونداسیون های ماشین آلات و ساختمان های بلند که احتیاج به تحمل بارهای فوق العاده سنگین دارند و به کار می رود.

موارد مصرف:

– نصب بولت در فونداسیون- پر کردن زیر صفحه ستون- سازه های پیش ساخته بتنی مانند دیوار، ستون و تیر- فونداسیون ماشین آلات، ریل های جراثقال، پایه پل ها و …

مزایا:– کار کرد سریع و آسان- آماده مصرف فقط با افزودن آب- مقاومت مکانیکی و شیمیائی بالا

روش و میزان مصرف:

درجه حرارت مناسب تهیه و استفاده از گروت 5 الی 30 درجه سانتی گراد است و محیط انجام کار و مصالح را باید در این دما نگاه داشت.

هوای سرد باعث کند شدن زمان گیرش و نرسیدن به مقاومت اولیه مورد نظر خواهد شد در حالیکه هوای گرم باعث تسریع زمان گیرش و در نتیجه خشک شدن زودرس و از دست رفتن قابلیت کار به روی گروت می شود.

محلی که گروت در آن مصرف می شود باید تمیز و عاری از گرد و غبار و روغن و چربی باشد. این محل باید قبلاً کاملاً مرطوب و زنجاب شده باشد. در زمان ریختن گروت زاویه ریزش، جهت حرکات بدون مانع گروت می بایست حفظ شود و ریختن گروت به صورت پیوسته انجام شود. تا از اینجا حباب های هوای ممانعت به عمل آید.

میزان آب مصرفی با توجه به پلاستیسیته مورد نیاز 14 الی 18 درصد وزن ماده خشک است.

توجه داشته باشید هر قدر آب کمتر مصرف شود مقاومت بالاتری به دست خواهد آمد.

کیورینگ گروت اجراء شده از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین خاطر باید توسط گونی خیس یا مواد کیورینگ حداقل به مدت یک هفته حفاظت شود.